Časové servery

Časové servery mobatime najdou uplatnění například v IT sítích, sítích jednotného času, či informačních systémech pro cestující. Slouží jako precizní časové zdroje ušité na míru. Nabízí vysokou přesnost a spolehlivost, široké možnosti synchronizace, využití jako precizní zdroj referenčního času i pro synchronizaci hodin. Praktickou konfiguraci umožňuje software SW MOBA-NMS (Network Management System).

VÍCE

Hlavní hodiny

Zajistí nastavení správného časového údaje na všech podružných hodinách v systému, spouští školní zvonky či jiná připojená zařízení. Hlavní hodiny v rámci systému jednotného času najdou uplatnění ve školách, na nádražích, letištích, ve veřejných a administrativních budovách a dalších objektech. Rozvod jednotného času je možný standardním způsobem, přes ethernet i bezdrátově. Distribuce jednotného času přes ethernet umožňuje hodiny nejen synchronizovat, ale také monitorovat. Příjem časové informace zajišťují přijímače signálu DCF nebo GPS. Digitální podružné hodiny mohou získávat informaci také k zobrazení data a teploty.

VÍCE

Způsoby řízení a synchronizace

S výběrem správného zařízení je spojena také otázka optimálního řešení způsobu řízení a synchronizace. Produkty MOBATIME disponují širokou škálou možností od získávání časové informace, přes distribuci po samotnou synchronizaci. Možná je synchronizace času protokoly PTP/NTP/IRIG B a dalšími, bezdrátová synchronizace hodin, standardní rozvod jednotného času, využití satelitního signálu GPS, radiosignálu DCF 77 a další. Pro konkrétní realizaci je tak možné vybrat optimální řešení odpovídající situaci a potřebám.

VÍCE